Lojistik ve Ticaret Sorumlusu: Berke Becerikli

Neden Diamontus Dış Ticaret ?

Diamontus Group olarak ihracatın bu ülkeye kattığı değeri bilen, bu değeri daha da arttırmak için gecesini gündüzüne katan işletmelerimize destek olmayı amaçlayan yapımızı, tecrübemiz, bilgimiz ve donanımımız ile tamamlıyoruz.

1
2
3
4
5

Nasıl Çalışıyoruz?

Diamontus Group Dış Ticaret ekibi olarak genel anlamda 10 maddelik bir program çerçevesinde çalışıyoruz. Her şirketin farklı ihtiyaçları olduğunu unutmuyoruz, ama prensiplerimizi de terk etmiyoruz.

Önce Tanışalım

Diamontus Group Dış Ticaret ekibi olarak sizi, hayallerinizi, işletmenizi ve ürettiğiniz ürünleri tanıyoruz. Ürettiğiniz ürünleri not alıyor, varsa kataloglarınızı ve görsellerinizi rica ediyoruz. Hedeflediğiniz pazarları, bu pazarları neden seçtiğinizi ve diğer hedeflerinizi not alıyoruz.

Eğer bu kurumsal kimlik ürünlerine sahip değilseniz TASARIM sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

toplantı odası

Gizlilik İlkesi

Diamontus Group Dış Ticaret ekibi ile beraber çalışmaya karar verdiğiniz an, karşılıklı olarak bir gizlilik sözleşmesi imzalıyoruz. Böylece karşılıklı paylaştığımız verilerin adını artık ticari sır olarak güncelliyoruz.

Sözleşme

Araştırma Faaliyetleri

İhracat dediğimiz şeyi bir bütün olarak gördüğümüz için, web sitenizden kataloglarınıza, ürünlerinizden kalite belgelerinize kadar bir kontrol listesi hazırlıyoruz.

Eğer bu kurumsal kimlik ürünlerine sahip değilseniz TASARIM sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Araştırma ve Yazma

Sonuçlandırma

Ürettiğiniz veya ticaretini yaptığınız tüm ürünleri ve bu ürünlere ait Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonu numaralarını belirliyoruz.

Sunum

Hedef Pazarı Yaratmak

Diamontus Group Dış Ticaret ekibi olarak sizi, Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonu (GTİP) bilgilerinden yola çıkarak dünyadaki tüm pazarları araştırıyoruz. Hazırladığımız hedef Pazar araştırmasında Türkiye’den satılan ürün sayısı, ürün ağırlığı ve ürün fiyatı gibi detaylara ulaşıyoruz. Sadece Türkiye ile yetinmiyor, tüm ülkelerin bu ürünü ödedikleri fiyatları belirliyoruz. Vergisel ve lojistik anlamda yaşayabileceğimiz sorunları ortaya koyuyoruz. Sizin için Tüm lojistik ağının kurulmasına olanak sağlıyoruz.

toplantı odası

Hiç İhracat Yapmıyorum !

Hasan bey senelerdir Anadolu’da tarım ile uğraşıyor. Her sene ekip, alın teri ile biçiyor. Hasat zamanı gelmeden önce, alıcılar Hasan beye parasını ödüyor ve ürünlerini satın alıyor. Fakat Hasan Bey, kendisinin ürettiği bu ürünleri yurt dışına satmıyor ya da satamıyor. Çünkü dış pazarı ve ihracatı bilmiyor. Dolayısıyla her sene alıcıların ona ödediği ücreti kabul etmek zorunda kalıyor. Oysa ihracat yapabilse, kazancı Türk Lirası yerine döviz olacaktı. Daha çok kazanacak, belki de daha çok yatırım yapabilecekti.

Çözüm : Diamontus

İster yeni kurulmuş, isterse 50 yıllık bir şirket olsun; Diamontus Group Dış Ticaret ekibi olarak hiç ihracat tecrübesi olmayan işletmelerin elinden tutup, onları ihracat yapabilir işletmeler haline getiriyoruz. Özellikle hiç ihracat yapmamış olan, ihracat anlamında emekleme adımları atan işletmelere karşı daha hassas ve daha koruyucu bir yapı içerisinde hareket ediyoruz. İhracatta yeniyim diyen işletmeleri kataloglarından web sitelerine kadar geniş bir yelpazede değerlendirip, ihracata hazırlıyoruz.

 

Siz de Diamontus Group Dış Ticaret ekibi  farkıyla tanışmak, ihracat yapmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

İhracat Yapıyorum Ama…

Selin hanım, bin bir emek ile kurduğu tekstil atölyesi ile geçtiğimiz sene İtalya’ya ihracat yapmayı başardı. Onunla aynı zamanda işe başlayan Faruk Bey ise, Selin hanımdan da çok ihracat yapıyor. Oysa her ikisi de İtalya’ya ürün satıyorlar. Selin hanım, pazarı kullanamadı mı? Faruk beyin bulduğu müşterilere ulaşamaz mıydı? Acaba Selin Hanım ürününü ucuza mı satıyor?

Çözüm : Diamontus

Diamontus Group Dış Ticaret ekibi olarak her işletme için ayrı pazar stratejileri kuruyoruz. Kısaca doğru pazarı sizinle beraber buluyoruz. Bulduğumuz pazarlardaki birim fiyatları, üreticileri ve karşılaşabileceğimiz diğer engelleri beraber masaya yatırıyor, hızlı bir şekilde harekete geçiyoruz. Mevcut pazardaki müşteri sayınızı arttırıyor, yeni fırsatları beraber değerlendiriyoruz.

 

Siz de Diamontus Group Dış Ticaret ekibi  farkıyla tanışmak, ihracatınızı geliştirmek, yeni müşteriler bulmak veya farklı pazarlara giriş yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

İhracat Ağım Çok Geniş

Zeki bey çok uzun süredir aile şirketinin başında. Tüm gücünü ve emeğini bu şirkete yatırmış durumda. Zamanında yapılan başarılı ihracat hamleleri, Zeki beye güçlü bir ihracat ağı olarak geri dönmüş. Peki artık yapacak bir şey kaldı mı?

Çözüm : Diamontus

Elbette kaldı. Diamontus Group Dış Ticaret ekibi  olarak mevcut ağınızı inceliyor, vazgeçilebilir pazarları belirliyoruz. Avrupa Birliği içerisinde üretim yapabileceğiniz bir alan belki de bir stok deposu. Maliyetlerinizi minimuma, faydanızı ise maksimuma çıkartmak için beraber çalışabiliriz.

 

Siz de Diamontus Group Dış Ticaret ekibi  farkıyla tanışmak, önünüze gelen ama göremediğiniz fırsatlardan yararlanmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.